5 zasad stylistycznych, które nie psują proporcji sylwetki

fashion-main

Każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie i szczupło. Można to w każdej chwili uzyskać, ale trzeba pamiętać o tym, by komponując swoją codzienną garderobę, przypadkiem nie zepsuć prawidłowych proporcji sylwetki, ponieważ to właśnie one w dużej mierze decydują o tym czy wyglądamy dobrze w danej stylizacji. Tutaj bardzo ważne są nie tylko same ubrania, ale również dodatki.

Kobieta, która wygląda zgrabnie i szczupło, czuje się zdecydowanie lepiej. Wychodzi z domu pełna optymizmu i dobrej energii. Wbrew pozorom, nie musi stosować drakońskich diet cud, a jedynie wprowadzić kilka zmian we własnym ubiorze. Większość z nich nawet nie wymaga zakupu dodatkowej garderoby.

Rewelacyjny odchudzający efekt uzyskasz korzystając z tego, co masz we własnej szafie!

Zasady uzyskania idealnej proporcji ciała

  • Zasada nr 1 – Włóż bluzkę do środka!

tumblr_lr0vv6BGcu1qm5r4po1_500

Niewiele kobiet wygląda korzystnie w bluzkach wypuszczonych na zewnątrz, czyli nie włożonych do spódnicy lub spodni. Koszulka wewnątrz pozwala zachować dobre proporcje sylwetki, lekko wysmukla talię oraz sprawia, że uwaga widza skupia się właśnie na talii, która jest najszczuplejszym miejsce naszej sylwetki. Jeżeli pomimo tego, koniecznie musisz nosić bluzkę na zewnątrz, to włóż buty na obcasie, by nie skrócić optycznie ciała.

  • Zasada nr 2 – Pilnuj odpowiedniej długości rękawów!

tesne-boty1 volne-vrsek

Odpowiednia długość rękawów pozwala zachować dobre proporcje sylwetki. Dobra długość to zarówno ta, która kończy się dokładnie przy kostce nadgarstka, jak i ta, która dotyczy tzw. podwiniętych rękawów. Zbyt długi rękaw „ciągnie” sylwetkę w dół, czyli zaburza jej proporcje.

  • Zasada nr 3 – Odpowiedni dekolt

Dla każdej osoby najbardziej odpowiednim dekoltem jest tzw. serek, czyli dekolt w literę V. Optycznie wydłuża szyję i pozwala zachować prawidłowe proporcje sylwetki. Inne dekolty, np. łódka, poszerzają ramiona i powodują niekorzystny efekt sylwetki Herkulesa, która dla Pań nie jest wskazana.

  • Zasada nr 4 – Kolorystyczne połączenie butów i rajstop

3e6a3657834979144c08d6471ea3db06

Pisałam o tym w poprzednim wpisie. Chodzi o jak najdokładniejsze kolorystyczne zestawienie rajstop z butami, co wyciąga sylwetkę do góry i optycznie wydłuża nogi.

  • Zasada nr 5 – Ważne są dodatki

dodatki-640x250

Odpowiednia długość i kształt dodatków (kapelusz, naszyjnik, torebka) może poprawić proporcje Twojej sylwetki. Jeżeli zależy Ci na optycznym wyszczupleniu, to załóż dłuższy naszyjnik oraz torebkę średnich rozmiarów. Zbyt duża torba może przytłoczyć niskie kobiety, a zbyt mała może sprawić, że kilka nadprogramowych kilogramów zaczynie się bardzo rzucać w oczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]