Buty typu Emu, UGG – jedna para na cały rok?

a1

Buty Emu i UGG to chyba jedyny rodzaj obuwia, który jest tak bardzo kontrowersyjny. Zwolennicy doceniają je za jakość i niepowtarzalny komfort noszenia. Przeciwnicy obrażają, nazywając kapciuchami, babcinymi bamboszami czy aseksualnymi butami.

 

Prawda jest jednak taka, że choć daleko im do szpilek, to jednak trzeba rozróżniać to, kiedy mówimy o oryginałach, a kiedy o tanich podróbkach. Oryginalne Emu i UGG kosztują kilkaset złotych (zazwyczaj od 500 złotych wzwyż), a podróbki można kupić na targu już za trzy dychy…


Pierwsze buty typu emu kupiłam sobie około 7 lat temu, przez Internet. W Polsce nie były jeszcze popularne. Pamiętam wzrok ludzi, którzy patrzyli na mnie ze zdziwieniem, że w takich butach wyszłam na ulicę. Myślałam sobie wtedy… „Gdybyście tylko wiedzieli, że w tych butach mam bose stopy, a jest mi przy tym tak wygodnie i ciepło, jak Wam chyba jeszcze nigdy nie było…”.

 

Choć moje pierwsze buty kupiłam jeszcze nie do końca przekonana, to zmieniłam zdanie w jednej sekundzie. Wystarczyło, że włożyłam do nich stopę. Nieziemska miękkość, komfort i optymalna temperatura sprawiają, że nie chcesz ich ściągnąć, tylko chodzić tak przez cały dzień. Kolejne pozytywne zaskoczenie dotyka Cię wtedy, gdy wychodzisz w nich na zewnątrz, w środku srogiej zimy. Pamiętam jak dzisiaj to uczucie, kiedy wyszłam w nich pierwszy raz na ulicę. Szłam pewnym, wygodnym krokiem, było mi wyjątkowo przyjemnie i ciepło, zapomniałam co to przemarznięte stopy, a także uważanie na każdym kroku, by się przypadkiem nie poślizgnąć na lodzie.

Teraz, będąc mamą niespełna trzyletniej dziewczynki, kupuję również buty Emu dla dzieci. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym nie zafundować jej takiego komfortu. Tym bardziej że wersja dziecięca jest wyjątkowo przystępna cenowo, bo oryginały możemy kupić już od 200 złotych za parę.

Buty typu Emu zostały zaprojektowane z myślą o sportowcach, którzy potrzebowali obuwia, w którym nie będą marzły im stopy, nawet wtedy, gdy temperatura przekroczy minus 17 stopni. Miały się nadawać również do noszenia w lecie. I takie właśnie są.

ugg-classic-2-2016

Buty Emu czy UGG?

Wielu z Was pewnie zadaje sobie teraz pytanie, którą markę kupić jako pierwszą. Czy lepiej sprawdzi się Emu czy UGG. Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo występujące między nimi różnice są naprawdę niewielkie. Moim zdanie UGG są zgrabniejsze,  o ile można je tak w ogóle nazwać…

[Głosów:0    Średnia:0/5]
  • bastamb

    Spodobał mi się Twój szalik…pozdrawiam…