Co to jest smart casual w modzie męskiej?

17149919699_ac72b74794_z

Smart casual to coraz częściej spotykane określenie, które co chwilę przewija się w telewizji, prasie i w Internecie. Moje pierwsze spotkanie z tym terminem miało miejsce już kilka lat temu, kiedy odebrałam zaproszenie na imprezę biznesową. Miałam tam iść z moim przyszłym kontrahentem, którego nie znałam wystarczająco dobrze, by móc przewidzieć styl imprezy i jednocześnie odpowiedzieć sobie na pytanie: W co ja się mam właściwie ubrać?

Przewertowałam chyba cały Internet w poszukiwaniu odpowiedzi. Nie znalazłam niczego konkretnego, ponieważ smart casual wtedy jeszcze nie był zbyt popularnym terminem. W potocznym tłumaczeniu oznacza „sportową elegancję”, lecz czym tak naprawdę jest przekonałam się dopiero na własnej skórze.

Smart casual to po prostu nowy sposób myślenia o modzie, którego główną zaletą ma być to, że dostosowuje się do każdej sytuacji. Ubierając się w stylu codziennej elegancji, nigdy nie przytrafi się nam wpadka w postaci niedostosowania ubioru do danego miejsca. Nasz look nigdy nie będzie za bardzo elegancki lub zbyt sportowy. Będzie idealnie wypośrodkowany.

16328172751_db273945dd_z

Sportowa elegancja dla każdego

Sportowa elegancja to styl dla każdego, a szczególnie dla osób żyjących w szybkim tempie. Pozwala na swobodne przechodzenie ze śniadania w gronie znajomych do lekko formalnych spotkań biznesowych. Jeżeli do tej pory ubierałeś się za bardzo formalnie, ponieważ nie potrafiłeś określić granicy między zwykłą elegancją a sztywnym dress codem, to smart casual jest właśnie dla Ciebie. Przestrzegając kilku prostych zasad, czyli dokonując łatwych zamian niektórych części garderoby, osiągniesz ten pożądany styl.

Jak zmienić strój biznesowy w modny smart casual?

Biznesowy garnitur zastąp spodniami i marynarką, koniecznie nie w takim samym kolorze. Zamiast formalnej koszuli załóż koszulę z grubszej bawełny lub obecnie bardzo modną flanelę, która właśnie teraz ma swój wielki come back! Możesz wywinąć jej rękawy, by dodać całej stylizacji odrobiny lekkości i nonszalancji. Zamiast sznurowanych półbutów warto ubrać mokasyny, nawet te bardzo błyszczące.

15112877547_72619798d9_z

Smart casual – styl dla każdego?

Smart casual to moda dla każdego mężczyzny, bez względu na typ sylwetki, jaki posiada. Pozwala na wykreowanie modnego, eleganckiego i gustownego wizerunku, który nie ujmuje ani odrobiny profesjonalizmu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
 • Czy są sytuacje kiedy w smart casual nie wsadzamy koszuli w spodnie?

  • Mrs. Fabulous

   Jeśli koszula jest dopasowana, taliowana wtedy nawet gdy nie jest wsadzona w spodnie prezentuje się bardzo fajnie szczególnie w sportowej stylizacji.

 • Michał Rogalski

  Smart Casual świetnie nadaje się w pracy oraz na wszystkie okazje gdzie nie do końca wiemy jak się ubrać. Osobiście uważam, że nieformalna elegancja będzie zdobywać coraz większą popularność.
  Dobry wpis i czekam na kolejne. Pozdrawiam 😉