Dobierz wiosenny płaszcz do sylwetki

17551349582_7776efa985_b

Płaszcz jest zawsze podstawowym elementem wiosennej garderoby. Kiedyś był dostępny wyłącznie w kilku klasycznych modelach, a obecnie mamy zdecydowanie większy wybór, co często powoduje, że nie wiemy, na który warto się zdecydować.

Podczas kupowania wiosennego płaszcza trzeba zwrócić uwagę nie tylko na materiał i to, czy nam się podoba, ale głównie na krój, który powinien pasować do naszej sylwetki. Źle dobranym modelem bardzo łatwo zaburzyć proporcje ciała, przez co nie wyglądamy korzystnie, a odpowiednio dopasowanym możemy uzyskać wiele dobrego dla naszego wizerunku.

16967523572_9ab1868aa6_z

Jak dobrać płaszcz do sylwetki?

Możemy wyróżnić kilka najczęściej spotykanych modeli. Pierwszym z nich jest ten o prostym kroju, dłuższy (przynajmniej do połowy uda), z niewidocznymi kieszeniami. Drugi to płaszcz z węższą talią, uzyskaną poprzez odpowiednie przeszycie. Trzeci to prosty płaszcz z wieloma kieszeniami, często również z obszernym kapturem, a ostatnim często spotykanym jest tzw. parka, czyli prosty płaszcz z przeszyciem w talii uzyskanym poprzez wszycie sznurka. Który z nich będzie dla Ciebie najlepszy?

Prosty, dłuższy płaszcz – pasuje głównie do osób szczupłych i wysokich. Mogą go nosić również osoby o średnim wzroście, ale wtedy trzeba zwrócić uwagę na to, by kończył się dokładnie w połowie uda. Do takiego płaszczu warto założyć buty, które dodadzą kilku centymetrów wzrostu. Panie mogą zdecydować się na koturny lub szpilki, a panowie na obuwie z grubszą podeszwą.

Dłuższy płaszcz z węższą talią – pasuje szczególnie do szczupłych mężczyzn lub kobiet węższych w pasie, ale posiadających wyraźny biust i dobrze zarysowane biodra. Jest idealny również dla Pań bardzo szczupłych o wręcz chłopięcej sylwetce, które przy jego pomocy chcą dodać sobie krągłości. W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na to, by nie był za szeroki w klatce piersiowej.

Prosty płaszcz z wieloma kieszeniami – pasuje tylko do szczupłych osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Duże kieszenie optycznie powiększają sylwetkę, co też może być zaletą tego modelu. Szczególnie w przypadku Panów, którzy chcą uzyskać bardziej męską posturę.

Parka – płaszcz w zasadzie dla każdego, ale przy zakupie tego modelu trzeba dokładnie dopasować rozmiar. Za duża parka, szczególnie w modelu lekko ocieplanym, może dodać kilku kilogramów, czego zazwyczaj staramy się unikać.

 

A Ty jaki model nosisz? Czy czujesz się w nim dobrze, czy planujesz zmianę? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

[Głosów:1    Średnia:5/5]