Jak dobrać jesienną kurtkę do sylwetki?

parka-3jp_wwnxxsh

Trudno wyobrazić sobie jesień bez ciepłej, wygodnej kurtki. Trudno też walczyć z tym, że każdego roku mamy ochotę kupić sobie nowy model, który będzie się doskonale wpisywał w obecnie panujące trendy. Nie warto się przed tym bronić, ale warto wiedzieć, w jakim modelu będziemy wyglądać korzystnie. Ślepe podążanie tylko za moda przynosi zawsze więcej szkód niż pożytku.

Jesienna kurtka damska to temat rzeka. Szczególnie teraz, gdy bardzo modne są zarówno parki, kurtki pikowane, krótkie, długie, dopasowane, luźne, z paskiem lub bez. Jak z takiego gąszcza możliwości wybrać ten jedyny model, w którym będziemy wyglądać dobrze?

8b8982dad9c7328e1c4236d646e022f5

Przede wszystkim nie warto myśleć, że większy rozmiar kurtki to gwarancja ciepła. Nie! To raczej gwarancja niekorzystnego wyglądu. Dobór odpowiedniego rozmiaru jest szczególnie ważny wtedy, gdy najbardziej interesują nas kurtki jesienne parka, w których możemy wyglądać zarówno bardzo korzystanie, jak i wyjątkowo źle.

 

Dopasowując konkretny model do naszej sylwetki, warto zawsze pamiętać o tym, że najbardziej pożądana jest sylwetka typu X czy klepsydra, czyli posiadająca zarysowaną talię oraz ramiona i biodra o tej samej szerokości. W związku z tym, jeśli naturalnie masz szerokie ramiona, to postaw na kurtkę typu bombka, która lekko poszerzy twoje biodra, by zachować dobre proporcje. Właścicielki szerokich bioder powinny wybierać inne modele, na przykład posiadające większy kaptur obszyty futerkiem lub duże kieszenie na piersiach. Taka kurtka stworzy wrażenie obszerniejszej góry, symetrycznej do bioder.

moro-stylka

Jaka kurtka jesienna dla niemowlaka jest najlepsza?

Niektóre z nas muszą myśleć nie tylko o własnej garderobie. Mamy niemowlaków, niedoświadczone w kupowaniu dziecięcych ubrań, mają bardzo duży problem z wyborem odpowiedniego okrycia wierzchniego na zimę, które sprawdzi się w różnych temperaturach. W efekcie kupują kilka rzeczy, np. dwa rodzaje kurtek, kombinezon jednoczęściowy i dwuczęściowy. Taka ilość ubrań nie jest potrzebna niemowlakowi. Wystarczy  jedna kurtka i dobry śpiworek do wózka, który ogrzeje nóżki.

niemowlak-na-jesiennym-spacerze

Najlepszą kurtką będzie na pewno taka, która jest miękka i ciepła, wyposażona w kaptur i wysoki zamek, który dobrze chroni szyję przed zimnym wiatrem. Najlepsze modele to te, które mają dodatkowo wszyte rękawiczki oraz podpinki z dodatkowego polaru, które w razie potrzeby można zdjąć. Taka kurtka sprawdzi się w każdej temperaturze. Zarówno jesiennej, jak i już typowo zimowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]