Jak dopasować garnitur do własnej sylwetki?

16139871745_838f3368e0_k

Każdy mężczyzna zyskuje w oczach kobiet, gdy jest ubrany w porządny garnitur. Dobry materiał wykonania i odpowiedni krój marynarki oraz eleganckich spodni to jednak nie wszystko. Garnitur musi przede wszystkim pasować do danej sylwetki. Tutaj dowiesz się więcej.

 

Jak dopasować garnitur?

Jeżeli zastanawiasz się, jak dobrać garnitur do sylwetki, to przede wszystkim musisz dowiedzieć się, jaki typ sylwetki najlepiej cię obrazuje. Czy jest to tzw. jabłko, odwrócony trójkąt czy po prostu szczupła sylwetka z niskim lub średnim wzrostem?

5915912323_c6839d3fb1_b

Jaki garnitur dla pana z brzuszkiem?

Mężczyźni, którzy tyją głównie w okolicy brzucha to przedstawiciele sylwetki typu jabłko. Dla nich najodpowiedniejszy będzie prosty garnitur, bez wyraźnie zarysowanej talii, o długości zakrywającej pośladki. Spodnie powinny być proste, nie za długie, lekko opadającej na buty.

Jaki garnitur dla mężczyzn o sylwetce Herkulesa?

Mogłoby się wydawać, że dopasowanie garnituru do osoby z brzuszkiem jest najtrudniejsze. Nic bardziej mylnego! O wiele więcej problemów stwarza mocno wysportowana sylwetka, w której ramiona są zdecydowanie szersze od pasa. To tzw. sylwetka Herkulesa czy odwrócony trójkąt. Jest to sylwetka idealna, do której każdy mężczyzna dąży. Jednak zakup odpowiedniego garnituru może sprawiać trochę problemów, ponieważ zazwyczaj marynarka za bardzo opina się w ramionach lub krępuje ruchy szczególnie przy wyciąganiu ręki do przodu czy pochylaniu się.

7790409928_e5be3783d3_k

Idealna marynarka dla takiego mężczyzny to model taliowany z lekko poszerzonymi ramionami. Najlepiej zapinany na jeden lub dwa guziki. W przypadku zakupu takiej marynarki bardzo ważna jest długość rękawa – powinna kończyć się mniej więcej przed kością nadgarstka, ponieważ pod nią należy założyć również koszulę, której mankiet musi wystawać na 0,5 lub 1 cm. Spodnie od garnituru dla Herkulesa to przede wszystkim proste modele lub z węższą nogawką. Tutaj również ważna jest długość nogawki – z przodu ma lekko opadać na but, a z tyłu sięgać mniej więcej do połowy obcasa.

 

Garnitur – jak dobrać, jeśli mężczyzna nie jest za wysoki?

Niski mężczyzna powinien oczywiście dopasować model garnituru do kształtu sylwetki. Jeśli jest bardzo szczupły, to doskonale sprawdzi się marynarka slim i węższe spodnie. Jednak w tym przypadku najważniejszy jest materiał, który odpowiednio dobrany potrafi dodać kilku centymetrów wzrostu.

 

Doskonałą tkaniną dla niskich panów są wszystkie materiały w pionowe paski. Jeśli jednak nie mamy takiego ubrania w garderobie, to możemy wziąć zwykły gładki garnitur, a do tego dobrać koszulę w widoczne pionowe pasy. Dobrym rozwiązaniem są też materiały prążkowane. Równie ważne są spodnie, które w tym przypadku powinny być pozbawione mankiet, ponieważ one optycznie skracają sylwetkę.

2017-02-22 12_31_49-Handsome Suit _ lingkuan lu _ Flickr

Jaki garnitur na wesele?

Nadal zdecydowana większość mężczyzn nosi garnitury tylko od święta, na przykład na wesele. To oni najczęściej przeczesują Internet w poszukiwaniu porad, jaki rodzaj garnituru powinni wybrać. Tak naprawdę wystarczy, że zastosują się do powyższych wskazówek, czyli dopasują model garnituru do swojej sylwetki, a potem wybiorą taką kolorystykę, która im najbardziej odpowiada. W dzisiejszych czasach można bawić się modą także podczas kreowania „garniturowego wizerunku”. Modne są przeróżne rodzaje tkanin, kolory, fasony i zdobienia. Choć nadal panuje przekonanie, że garnitur powinien być ciemniejszy od koszuli. Lecz przy dobrej stylizacji można nawet z tej reguły zrezygnować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]