Jak się ubrać na wesele?

10735691525_86ba884485_z

Wesele… cóż można o nim powiedzieć w kwestii mody? To prawdziwy raj dla nonszalancji i różnorodności, chociaż powinno być zupełnie inaczej. Moim zdaniem zarówno mężczyźni, jak i kobiety winni ubierać się bardzo klasycznie, bo taka jest zasadnicza reguła odpowiedniej stylizacji na tak ważne wydarzenie.

Czego nie założy na wesele gustowny mężczyzna?

Decydując się na koszulę we wściekłym kolorze i co gorsza również z krótkim rękawem, pokazujemy, że nasz styl i poczucie smaku nie należą do najlepszych. To samo dotyczy garniturów wykonanych z połyskującego materiału, wyglądających jak przywiezione ze starej Rosji. Takich rzeczy bezwzględnie unikami. Kolejna kwestia dotyczy dobrania krawata do poszetki. Bardzo zachowawczym rozwiązaniem jest kupienie kompletu z tego samego materiału.

business-suit-690048_960_720

Nieco więcej wysiłku potrzeba na skomponowanie gustownej całości z dwóch różnych tkanin, ale efekt będzie na pewno o niebo lepszy. Jeżeli zdecydujecie się na takie zestawienie i wygląda ono dobrze, to możecie być pewni, że dużo zyskacie w oczach kobiet, bawiących się z Wami na weselu. Dopasowanie dwóch różnych materiałów to nie jest wyjątkowe wyzwanie, ale dla mężczyzn na pewno spore.

Jak dopasować krawat do poszetki, gdy decydujemy się na dwie różne tkaniny?

Większość mężczyzn podchodzi do tego tak, że kładą obok siebie obydwie tkaniny i sprawdzają czy się nie gryzą. To nie jest do końca dobry sposób. Trzeba go trochę zmodyfikować. Należy położyć materiały na rozłożonym garniturze i powinny one być nieco oddalone od siebie. Tylko w ten sposób możemy stwierdzić czy całość wygląda dobrze.

SONY DSC

Kolor garnituru ma znaczenie

Na naszych weselach najczęściej można zobaczyć mężczyzn w wyłącznie czarnych garniturach, co jest ogromnym błędem! Czerń nosimy na imprezy wieczorne, rozpoczynające się po zmroku, lub na pogrzeb. Kto z nas był na weselu od godziny 20? Ręka w górę! 😉

Na wesele należy założyć garnitur w kolorze ciemnego granatu lub szafiru. Czerń odstawiamy do szafy, ponieważ wygląda ona atrakcyjnie tylko w sztucznym świetle i wtedy, gdy na dworze panuje mrok.

[Głosów:1    Średnia:5/5]