Jak wiązać krawat? Dwa proste sposobów na to, jak zawiązać krawat bez wprawy

Zawiązanie krawata nie jest takie skomplikowane, jakby się to mogło wydawać. Istnieją prostsze i trudniejsze sposoby, więc każdy może wybrać jeden, najbardziej odpowiedni. Warto wiedzieć o tym, że na dobrze zawiązany krawat wystarczy poświęcić pół minuty. Osoby, które robią to często, są w stanie zawiązać go nawet w kilkanaście sekund.

Szybki i prosty sposób na zawiązanie krawata

161538204_b72605c237_o

Najbardziej popularny jest węzeł typu Windsor, inaczej zwany pełnym Windsorem lub podwójnym Windsorem. Tworzy dość gruby i symetryczny trójkąt i najlepiej wygląda w przypadku szerszych krawatów. Bardzo dobrze prezentuje się w przypadku mężczyzn o zbyt długiej szyi lub posiadających znaczny podbródek.

Krok 1

Kładziemy krawat na barkach, a kołnierzyk od koszuli podnosimy do góry. Przesuwamy zwis męski tak, by węższy koniec był krótszy na klatce piersiowej, a szerszy dłuższy.

Krok 2

Krzyżujemy obydwie części krawata w górnej części, dość blisko szyi. Grubszy koniec przekładamy na drugą stronę, by następnie przełożyć go przez środek wiązania, czyli w miejscu, w którym docelowo powstanie trójkątny słupek. Następnie robimy to samo z drugiej strony, dwa razy i układamy szerszy koniec poziomo do podłogi, jakby na drugą stronę.

Krok 3

Przekładamy grubszy koniec pod docelowym węzłem i wyciągamy go na wierzch.

Krok 4

Wkładamy koniec szerszej części krawata pod poziomy kawałek materiału, który powstał nam w wyniku powyższych kroków. Przeciągamy go w dół. W tym momencie krawat zaczyna wyglądać jak powinien.

Krok 5

Regulujemy jego długość poprzez dopasowanie wysokości węzła, czyli przeciągnięcie go w stronę szyi. Wywijamy kołnierzyk i gotowe.

Trzeba pamiętać, że ten typ wiązania najlepiej prezentuje się w przypadku koszul z mocno rozstawionymi końcami kołnierza.

 

Najprostszy sposób na zawiązanie krawata – węzeł prosty

4114260401_aaf4f5b7fa_o

Ten typ wiązania jest dziecinnie prosty i pasuje do każdego rodzaju kołnierza, ale niestety nigdy nie będzie w 100% symetryczny.

Krok 1

Podnosimy kołnierz do góry i kładziemy krawat na barkach. Zostawiamy równej długości końce.

Krok 2

Krzyżujemy je ze sobą dość blisko szyi. Szerszą część przeciągamy pod węższą, poziomo do podłogi aż na drugą stronę.

Krok 3

Przeciągamy szerszą część z powrotem na poprzednią stronę, ale nie pod węższym końcem, a nad nim. Następnie przekładamy ją pod miejscem na węzeł i wyciągamy na wierzch. W tym momencie krawat prawie wygląda tak jak powinien. Wystarczy jeszcze tylko przełożyć końcówkę szerszej części krawata przez dziurę, która powstała i przeciągnąć ją na dół. Dopasowujemy długość i gotowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Polub również