Jak złożyć poszetkę i co to właściwie jest?

Poszetka to kawałek materiału w formie chusteczki. Wkłada się go do specjalnej kieszeni w marynarce, która znajduje się na piersi. Poszetka najczęściej wykonana jest z tej samej tkaniny co krawat. Warto wiedzieć, że jeśli ma być założona na ważne wyjście we dwoje, to powinna być w kolorze zbliżonym do koloru sukienki kobiety.

Może być też zupełnie różna niż krawat, ale obydwa elementy muszą do siebie pasować. Jeżeli tak jest, to świadczy to o doskonałym guście danego mężczyzny i znajomości zasad prawdziwej klasyki.Noszenie poszetki świadczy o klasie i dobrym guście mężczyzny.

9218164488_1a14f64a6d_z

Jak złożyć ten niewielki kawałek materiału, by wyglądał schludnie?

Istnieje kilka sposobów składania poszetki. Poniżej przedstawię dwa, zdecydowanie moje ulubione. Warto pamiętać o tym, że sposób składania chusteczki należy dostosować do ubioru oraz samego materiału, z którego została wykonana.

Sposób 1

Moim ulubionym sposobem jest TV FOLD, czyli prosto złożony materiał w formie kwadratowej, który lekko wystaje z brustaszy (kieszonki piersiowej). Pasuje do każdego ubioru, a jego główną zaletą jest to, że silnie uwidacznia materiał, a szczególnie jego wzór. W przypadku bardziej wymyślnych stylów składań, trzeba zwracać uwagę na rodzaj tkaniny. Oczywiście chusteczki w bieli lub inne jednokolorowe pasują dosłownie do wszystkiego, a bardziej wzorzyste trzeba dopasować tak, by się nie gryzły np. z materiałem marynarki.

Jak złożyć poszetkę w stylu TV Fold?

Rozkładamy materiał na płasko i składamy go na pół, a później kilkukrotnie wzdłuż krótszego boku. Ilość złożeń trzeba dostosować do szerokości kieszeni i wielkości materiału. Koniec końców powinien powstać taki prostokąt, który będzie wystawał na około 1,5 centymetra – tyle materiału będzie widoczne.

Sposób 2

Drugim ciekawym sposobem składania, który równie bardzo podoba mi się u mężczyzn jest styl z wystającymi rogami. W tym przypadku polecam tylko używanie lnianych chusteczek, inne nie będą się prezentować równie dobrze i mogą sprawiać pewien kłopot przy składaniu.

22211264904_15ea48a27a_z

Jak złożyć poszetkę z wystającymi rogami?

Składamy materiał w kwadrat i lekko rozchylamy jego boki, aby rogi stworzyły coś na wzór wachlarza. Teraz boki materiału składamy do środka, by uzyskać szerokość dostosowaną do wielkości kieszeni. W tym przypadku najlepiej prezentują się chusteczki wykonane z materiałów o odznaczających się obszyciach. Wygląda to bardzo, bardzo dobrze. Ten typ składania warto używać wtedy, gdy chcemy wyglądać nieco bardziej nowocześnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]