Na której ręce nosi się zegarek?

11825173166_130b147827_z

Większość z nas doskonale wie, że zegarek nosi się na lewej ręce. Jednak nie wszyscy mają świadomość tego, dlaczego nie na drugiej. Rodzice najczęściej tłumaczyli nam to tak, że w ten sposób jest elegancko. Czy w związku z tym założenie zegarka na lewą rękę jest niegrzeczne?

To, na którym nadgarstku powinien znajdować się zegarek, jest uwarunkowane głównie czystą użytecznością. Osoby praworęczne doskonale to rozumieją. Podczas pisania na komputerze lub mieszania zupy w garnku, sprawdzenie aktualnej godziny na czasomierzu, który jest na lewej ręce, to po prostu większa wygoda. Dodatkowo przestrzeganie tej zasady sprawia, że zegarek nie przeszkadza nam podczas podawania ręki komuś na przywitanie.

23415554079_9b2acd80c2_z

Budowa zegarka też ma znaczenie

Nie wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że większość czasomierzy tworzy się z myślą o osobach praworęcznych. Można to doskonale zauważyć po sposobie umiejscowienia pokrętła. Znajduje się po prawej części tarczy, czyli jest proste w obsłudze właśnie prawą ręką. Nie można oprzeć się wrażeniu, że leworęczni są w ten sposób dyskryminowani. Na szczęście nie zawsze. Wiodące marki produkują modele przeznaczone właśnie dla mańkutów, choć trzeba przyznać, że najczęściej są one znacząco droższe.

7270802094_99757fafb5_z

Czy założenie zegarka na prawą rękę jest faux pas?

Tak! Czasomierz nosimy na lewym nadgarstku również ze względów dobrego wychowania. Większość ludzi  najwięcej czynności wykonuje prawą ręką, więc założenie na nią drogiego zegarka sprawia, że jest on bardzo widoczny. Kindersztuba mówi, że nie powinno się przechwalać bogactwem, choć w niektórych krajach pojedyncze osoby łamią tę zasadę specjalnie, by podkreślić, jak gruby portfel posiadają. Czy w związku z tym osoby leworęczne mogą założyć zegarek na prawą rękę? Jakie jest Wasze zdanie?

[Głosów:6    Średnia:3.7/5]